Nie rozmawiamy ze sobą

Od dłuższego czasu zachowujemy się, jakbyśmy nie mieli o czym ze sobą rozmawiać. Unikamy ważnych tematów, nie podejmujemy trudnych rozmów.  A przecież zależy nam na naszym związku i dlatego nie chcemy dopuścić do jego rozpadu. Potrzebujemy osoby, która wesprze nas w budowaniu od początku naszej bliskości i intymności.

Nie dogadujemy się jako rodzice

Bardzo kochamy nasze dziecko i oboje chcemy dla niego jak najlepiej. Teoretycznie wiemy, że różnice w podejściu obojga rodziców są dla dziecka korzystne, jednak w konkretnych sytuacjach wychowawczych nie potrafimy opanować emocji i kłócimy się o to, jak postępować wobec dziecka. Obawiamy się, że w dłuższej perspektywie straci na tym nie tylko dziecko, ale i nasza relacja. Potrzebujemy nauczyć się, w jaki sposób skutecznie zarządzać naszymi emocjami i jak radzić sobie z różnicą zdań – aby ochronić nasze dziecko i nas samych.

Mamy zadawnione problemy

Przeżywacie konflikt z konkretnego powodu, którego nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć? A może dzisiejszy impas wynika z nakładających się na siebie wydarzeń, i nie pamiętacie nawet początku tej sytuacji? Potrzebujecie w kontrolowany sposób, w spokojnej atmosferze porozmawiać o dawnych urazach i aktualnych potrzebach. Specjalista pomoże uzyskać rozwiązanie, w którym obie strony będą czuły się wygrane.

Nie możemy się porozumieć

Często się kłócimy, a nasze kłótnie przypominają burzę z piorunami. Oboje czujemy się po nich zranieni i rozczarowani, a nasze problemy pozostają nierozwiązane. Potrzebujemy w kontrolowany sposób, w spokojnej atmosferze porozmawiać o oczekiwaniach i potrzebach. Chcemy, aby specjalista pomógł nam uzyskać rozwiązanie, w którym obie strony będą czuły się wygrane.

Kłócimy się przy dziecku

Bardzo kochamy nasze dziecko i wiemy, że nie powinny nam przy nim puszczać nerwy. Ale w trudniejszych chwilach po prostu nie potrafimy się opanować. Obawiamy się, że na skutek stresu dziecko stanie się nerwowe, płaczliwe i zacznie się gorzej rozwijać, niż jego rówieśnicy. Próbowaliśmy samodzielnie radzić sobie z naszymi wybuchami złości, jednak na niewiele się to zdało. Potrzebujemy nauczyć się, w jaki sposób skutecznie zarządzać naszymi emocjami i jak radzić sobie z różnicą zdań – aby ochronić nasze dziecko i nas samych.